UO Assist-instalaceInstalace UO Assista bývá často předmětem dotazů na vývěsce nebo ve hře.
Především proč instalovat.
Hrát Ultimu Online(UO) bez assista je hrát jen napůl. Jsou lidi kteří hrají ze zásady i bez něj, ale většinou nakonec stejně používat assist začnou. Důvody jsou různe ale především jde o přímou komunikaci s Clientem a vzájemná kompatibilita. Tím je myšleno že když vehře cokoliv uděláte assist ihned zaznamená a ihned reaguje bez nějakého přepínání oken. Navíc umí nahrávat makra ze hry, umí měnit Vaše vybavení dle požadavků ze hry, umí pomocí Agentů pracovat s předměty ze hry a spoustu dalších funkcí. Ovšem bývá taky zdrojem častých problémů, většinou jde o problémy s Windows.(někomu to zlobí někomu ne, je to individualní)

Upozorňuji že tento postup je tvořený pro servery používající verzi sphere 0.51 a na vyšších verzích nemusí tento Assist fungovat.

Instalace.

Jako první krok si stáhněte soubor uoa.zip a rozbalte ho nejlépe do adresáře C:\Program files\UOAssist.
Download
UO Assist

(Poznámka: Tato verze assista je určena pouze pro server Darkparadise. Pokud hrajete jinde, stáhněte si Assist ze stránek serveru.)

Poté spusťte souborem UOAssist.exe ale POZOR! spustí se stahování tří souborů. Ty se nesmí v žádném případě dokončit, musíte tento update zrušit dříve než se stáhne úplně. V případě že se Vám to nepodaří, soubory smažte a celou akci zopakujte. Ve výslednem okně to musí vypadat takto:


Chybového hlášení si nevšímejte, vše je tak jak má být.
Klikněte na tlačítko Settings.V nastavení zkontrolujte jestli je vše nastaveno dle obrázku.


Pokud máte nestandartní název souboru client.exe, ale například dp.exe či jiný, upravte nastavení dle dalšího obrázku.
(Především pro hráče na serveru Darkparadise, kde je ke stažení pouze soubor dp.exe což je vlastně jen přejmenovaný soubor client.exe)


Abyste zabránili možnému příštímu update, klikněte na Continue, ale naběhlého klienta ihned zase zavřete tlačítkem Quit.
Jsou dvě možnosti jak tomu zabránit. Jde o parametry se kterýmy se bude spouštět UOAssist.exe. Nejlépe s parametry /nopatch a /launchuo. Nejjednodušší je vytvořit soubor spust.bat a doněj vepsat příslušné parametry.Samozřejmě lze vše udělat i pomocí Zástupce ve Windows.Tímto je instalace dokončena a můžeme přejít k nastavení.